O mnie

Wojciech Chabasiewicz

Jestem radcą prawnym. Ukończyłem studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. Obecnie jestem partnerem krakowskiej kancelarii Chabasiewicz, Kowalska i Partnerzy.

Od początku swojej działalności zawodowej doradzam m.in. przy publicznych i prywatnych emisjach akcji i obligacji, fuzjach i przejęciach oraz transakcjach restrukturyzacyjnych. Zajmuję się także wszelkiego rodzaju postępowaniami związanymi z konfliktami korporacyjnymi.

Obszary mojej specjalizacji to :

 • prawo spółek
 • rynki kapitałowe i papiery wartościowe
 • fuzje i przejęcia
 • upadłości i restrukturyzacje

 

 www.ck-legal.pl

11 comments

 1. andrzej kaskiewicz

  Witam Pana
  Z zainteresowaniem przeczytałem Pańskie artykuły.Mam małe zapytanie co do kuratora do spółki.Ile czasu wg Pana może trwać proces jego wprowadzenia do spółki akcyjnej?Jest np jakaś data graniczna?.
  Z poważaniem
  Andrzej Kaskiewicz

  • Wojciech Chabasiewicz

   Czas na ustanowienie kuratora w spółce zależy od sądu rejestrowego, który prowadzi sprawę. Jeśli sprawa nie jest sporna (np. dwa zarządy, zarząd kadłubowy), to nie trwa długo (2-5 tygodni). Czas trwania postępowania zależy w głównej mierze od sędziego (sposób i tempo pracy, urlopy itp.). Konieczna jest jednak inicjatywa, a raczej impuls ze strony kogoś z zewnątrz. Najczęściej jest to pokrzywdzony wspólnik, członek organu lub wierzyciel, który zwraca uwagę sądowi rejestrowemu, że w konkretnej spółce przydałby się kurator. Wtedy najczęściej kurator się pojawia. Sąd rejestrowy sam z siebie takie inicjatywy podejmuje wyjątkowo rzadko.

 2. Nowy

  Szanowny, Prośba o komentarz dotyczacy gwarancji jakie Skarb Państwa udziela BGKSA z tyt. emisji ostatnich serii obligacji czy są one skuteczne? Bez wzmianki o takiej gwarancji w warunkach emisji.

 3. Nowy

  Dziękuje bardzo, zatem warunki emisji swoja drogą, a gwarancja tak czy inaczej musi mieć formę oświadczenia ministra finansów w której wskazuje serię obligacji gwarantowanych, wysokość gwarancji i czas jej obowiązywania w przeciwnym wypadku nie ma gwarancji?
  Serdecznie pozdrawiam, wyrazy szacunku za szybką odp.

 4. Grzegorz - Przegląd Finansowy

  Panie Wojciechu, z zainteresowaniem czytam pana bloga. Mam prośbę o pochylanie się i może wypowiedź na następujący temat. Kilka razy w swojej karierze inwestorskiej spotkałem się z przypadkami, kiedy emitent obligacji notowanych na Catalyst wykupywał przed terminem część papierów od bliżej nieokreślonej grupy inwestorów nie ogłaszając tego uprzednio (nie mówiąc już o wezwaniu). Zdarzały się przypadki kiedy spółka wykupywała papiery zapadające później a potem nie miała pieniędzy na wykup serii zapadającej wcześniej albo na odsetki (ostatni przykład PCZ). Czy to nie są działania kryminalne? Co w ogóle ustawa o obligacjach i inne przepisy na takie praktyki? Nie wiem czy słusznie, ale dostrzegam tu spore braki jeśli chodzi o regulacje procedury i nadzór rynkowy… Myślę, że to temat na interesujący wpis. Pozdrawiam

 5. Krzysztof Abramowicz

  Witam, mam do Pana pytanie. Czy jest możliwość podlinkowywania i cytowania artykułów z Pana bloga w mojej pracy magisterskiej? Tak się składa że u Pana jest mnóstwo ciekawych informacji na temat przekrętów prawnych spółek giełdowych z Polskiego podwórka o które trudno z oficjalnych źródeł.

  Pozdrawiam i Życzę dalszych sukcesów na tym trudnym polu 😉

 6. Krzysztof Abramowicz

  Witam, mam do Pana pytanie. Czy jest możliwość podlinkowywania i cytowania artykułów z Pana bloga w mojej pracy magisterskiej ewentualnie na moim blogu? Tak się składa że u Pana jest mnóstwo ciekawych informacji na temat przekrętów prawnych spółek giełdowych z Polskiego podwórka o które trudno z oficjalnych źródeł.

  Pozdrawiam i Życzę dalszych sukcesów na tym trudnym polu 😉

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s